25 призови места за КСО „Узана“ от ДП по коло ориентиране, Косара Ботева, Христина Козарева и Илиана Илиева с точки за световната ранглиста

295694152 6000457793315752 4095196367472417327 n

9 първи, 5 втори и 11 трети места завоюваха състезателите на габровския клуб „Узана“ от Държавното първенство по коло ориентиране в дисциплините спринт, дълга дистанция и щафети.

Състезанието се проведе в с. Ковачевец и с. Заветно, край Попово и събра близо 400 състезатели от цялата страна, които спориха за държавните титли в изключително горещо време. Двата индивидуални старта носеха и точки за световната ранглиста при Мъже-21 и Жени-21.

Именно в елита при дамите габровският клуб беше без конкуренция. В спринтовата дистанция, която се проведе в с. Ковачевец, организаторите от „Вариант 5“ (Търговище) бяха подготвили много динамични и интересни маршрути, а състезателите нямаха право да посетят финалната арена преди старта. Най-бърза и безгрешна беше Косара Ботева, следвана от съотборничките си Христина Козарева и Илиана Илиева. Същата тройка окупира стълбичката за награждаване и в дългата 19.9-километрова дистанция с 14 контролни точки. Стартът се проведе в района около с. Заветно и състезателите бяха изправени пред тежки маршрути, жега и много вариантни отсечки. Този път Илиана Илиева завоюва златото само с 3 секунди аванс пред Христина Козарева, а Косара Ботева завърши трета, на 38 секунди от победителката. Така трите топ състезателки на КСО „Узана“ спечелиха най-много точки за световната ранглиста от проявата.

295867366 6000914663270065 6853896544377582034 n

Габровската тройка беше без конкуренция и в третия старт от първенството – щафетната надпревара. Там „Узана“ завърши с 36 минути аванс пред „Браун тим“ (Велико Търново), а бронзовите медали завоюва вторият отбор на габровския клуб в състав: Петя Стоева, Силвия Шандуркова и Елеонора Николова. Трето място зае и тройката на „Узана“ в елита при мъжете – Лъчезар Илиев, Стилян Стоев, Николай Начев.