Вицешампионска титла за девойките на „Узана“ от ДП по ориентиране

DP W20Щафетата на габровския клуб по спортно ориентиране „Узана“ при девойките до 20 години грабна сребърните медали на Държавното първенство, което се проведе в околностите на град Сърница. Шампионатът беше за най-добрите състезатели в групите 20 и 21г. в дисциплините дълга дистанция и щафети.

Тройката, която нареди КСО „Узана“ на второ място в България при Жени-20, беше в състав Цвета Комитска, Анна Марея Игнатова и Ева Симеонова. По-бързи в общото време от трите габровски момичета бяха само представителките на „НСА – Сивен“ (София). На трето място се класира щафетата на „Истрос“ (Русе). При Жени-21 отборът на „Узана“, в състав Димана Маринова, Силвия Шандуркова, Косара Ботева, остана на крачка от медалите и зае 4-то място.

В надпревара с още 30 щафети тройката на габровския клуб при Мъже-21 (Мартин Пенчев, Николай Начев, Васил Михайлов) зае 10-то място, а юношите до 20 години (Тихомир Галов, Йордан Тихомиров, Михаил Михайлов) се наредиха на 6-то място.

В дългата дистанция на 7.5 километра с 22 контролни точки при Жени-21 Косара Ботева зае 9-то място, а Силвия Шандуркова е 10-та от общо 35 участнички. По-назад в подреждането останаха Димана Маринова (17-та) и Елеонора Николова (25-та). При Мъже-21, които бягаха по дистанция от 11.3 километра с 30 контроли, Николай Начев е 18-ти, Васил Михайлов - 24-ти, Мартин Пенчев – 28-ми, а Христо Караиванов – 42-ри от 58 състезатели. В групата до 20 години Анна Марея Игнатова се класира 9-та, Михаил Михайлов е 17-ти, Цвета Комитска – 18-та, Ева Симеонова – 24-та, Йордан Тихомиров – 26-ти, Калина Пенчева – 32-ра, Ясемин Занкова – 33-та.