ХК „Бъки“ отново е №1 при девойките

186527019 3643011895802665 3714951733784693846 nПореден златен дубъл направи отборът на 19 годишните девойки на габровския хандбален клуб „Бъки“. След като през февруари ликуваха с Купа България, днес състезателките на треньорката Веселина Златева вдигнаха и шампионския трофей за 2021 година.

Триумфът беше в зала „Вълчо Даскалов“, която прие финалите на Държавното първенство. За медалите спориха седемте най-добри отбора от страната в тази възраст. В първата фаза те бяха разделени на две групи. „Бъки“ спечели своята с победи над „Шумен 98“ с 30:17 (15:9) и „Панагюрище“ с 34:26 (15:10). На полуфинала габровските хандбалистки се изправиха срещу домакина „Хасково“ и записаха нова изразителна победа - 37:25 (20:15). В спора за титлата „Бъки“ отново срещна тима на „Панагюрище“, който надигра в другия полуфинал „Сливница“ с 28:22 (14:11). Мач №2 между тези два съперника не беше по-различен от първия. Габровските хандбалистки взеха аванс още в първите 6 минути и след това контролираха изцяло развоя на мача. На полувремето отборът ни имаше аванс от 4 гола – 14:10, а през втората част разликата достигна до 9 за 30:21. Мари Томова заби 11 попадения за победата и получи индивидуалното отличие за най-полезен играч на финалите. 6 гола във вратата на Панагюрище заби Стефани Петрова, а по три пъти се разписаха Надежда Иванова, Паула Петрова и Ива Иванова.

„По принцип в тази възрастова група се отличаваме от останалите отбори, имаме и голмайстора в женското първенство, така че беше по-скоро очаквано да направим дубъл – коментира Веселина Златева - Изключително съм доволна, че се включиха момичета и от 16 годишните и успяха да се реализират, водени от Мари Томова, Стефани и Иванела и представянето им беше на ниво. Поздравявам всички момичета и напълно заслужена титла“, допълни треньорката на шампионките.

В малкия финал за третото място „Хасково“ надигра „Сливница“ с 30:22 (14:9), а за петото „Етър‘64“ (Велико Търново) победи „Нове-99“ (Свищов) с 21:20 (8:11). На 7-мо място в първенството завърши тимът на „Шумен 98“.

Със златните медали се окичиха: Айя Инджова, Надежда Иванова, Паула Петрова, Славомира Христова, Ема Иванова, Вероника Стефанова, Ива Иванова, Ева Николаева, Цветелина Владимирова, Иванела Арнаудова, Пламена Денева, Траяна Найденова, Мари Томова, Преслава Стойчева, Стефани Петрова. Треньор: Веселина Златева