Добро представяне на габровските ориентировачи в Купа "Великден"

Velikden CupКуп отличия спечелиха състезателите на габровския клуб по спортно ориентиране „Узана“ от традиционните четиридневни състезания за Купа “Великден”. Стартовете, които всяка година се провеждат във и около Търговище, привлякоха близо 600 състезатели от цялата страна и чужбина.

Те се радваха на прекрасно време и много емоции в четирите надпревари – масов старт, дълга дистанция, спринт и средна дистанция. Организатори на проявата бяха СКО “Вариант 5” и Община Търговище.

Масовият старт се проведе на Разпети петък в с. Кралево. Състезанието предложи технични маршрути в “бялата” гора край селото. Това беше най-успешната дисциплина за габровските ориентировачи с общо 10 завоювани призови места. Най-бързи в своите групи бяха Алекс Сархачев (М12), Ева Сархачева (Ж12), Димана Маринова (Ж21В), Елеонора Николова (Ж40) и Юлия Христова (Ж60). Втори места заеха Никол Иванова (Ж12), Рая Христова (Ж14) и Тихомир Галов (М21В), а трети се класираха Анна-Марея Игнатова (Ж16) и Силвия Шандуркова (Ж35).

В съботния ден състезателите се преместиха близо до омурташкото село Змейно, където ги чакаше дългата дистанция с тежък терен с много изкачвания. Алекс Сархачев отново спечели при момчетата до 12 години, първа завърши и състезаващата се треньорка Елеонора Николова при Жени-40. Анна-Марея Игнатова и Юлия Христова заслужиха сребърни отличия, бронзови – Ева Сархачева и Силвия Шандуркова.

Спринтът събра ориентировачите в неделя, около Славейковото училище в Търговище. В тази надпревара КСО „Узана“  излъчи четирима първенци – Алекс Сархачев, Ева Сархачева, Елеонора Николова и Юлия Христова.

Последният ден беше близо до Търговище за средна дистанция, която се проведе на стръмен и техничен склон, който изпоти всички участници. Четвъртите си победи завоюваха Алекс Сархачев (М12) и Елеонора Николова (Ж40), трето първо място записа Юлия Христова при Жени-60. В надпреварата при Жени-20 Цвета Комитска се класира трета.  Трето място зае и Александра Казакова в групата на Жени-21В.

Общата равносметка за КСО „Узана“ от стартовете за Купа „Великден“ е 25 призови места, от които 14 първи, 5 втори и 6 трети.