„Бъки“ завоюва бронзовите медали от първенството

buki slivnica 21Женският тим на ХК „Бъки“ завърши на трето място сезона в „А“ Републиканската хандбална група. Съставът на Веселина Златева се пребори за бронзовите медали в шампионата като надделя в малкия финал над отбора на „Сливница“ с 2:1 победи.

Серията за третото място стигна до решаващ трети двубой след като двата състава си размениха по една домакинска победа. „Бъки“ спечели първата среща в Габрово с 43:31 (20:14), но „Сливница“ изтръгна победата в ответния мач, игран в „Арена Сливница“ – 30:29 (13:11). Мач №3 отново беше в спортна зала „Орловец“ заради по-предното класиране на габровския тим в редовния сезон.

Срещата започна с размяна на попадения. Едва в последните 10 минути на първата част домакините успяха да направят разлика и да се оттеглят на почивката при пет гола аванс – 19:14. В началните минути на втората част обаче момичетата на треньорката Мариела Иванова много бързо върнаха интригата със серия от пет безответни попадения за 20:19 и  надлъгването продължи. Седем минути преди края „Бъки“ загуби топ стрелеца си Мари Томова, която беше дисквалифицирана за три двуминутни отстранявания, а малко по-късно травма в глезена извади от игра и другия гард – Стефани Петрова. Останалите момичета обаче се справиха и не допуснаха обрат. Гол на Екатерина Стефанова за 28:25 минута преди края реши всичко, а Симона Петрова оформи финалното 28:26.

До излизането си от терена Мари Томова наниза 8 гола, а Стефани Петрова добави 6. По три пъти се разписаха Карина Съменова, Виктория Христова, Милица Колева и Рени Еремиева. За състава на „Сливница“ 11 попадения реализира Теодора Николова, 5 – Стиляна Павлова, 4 – Виктория Кирилова, която също не завърши мача докрай заради три двуминутни отстранявания.

Освен трофея за третото място отборът на „Бъки“ взе и една от индивидуалните награди на първенството. Заслужи я Мари Томова, която стана голмайстор на "А" РХГ със 135 точни попадения. Шампион за 2021 година при дамите стана отборът на „Свиленград“, а сребърните медали заслужи отборът на „Етър 64“ (Велико Търново).