Девойките до 19 години на ХК „Бъки“ защитиха Купа България

152051884 257663905936403 3956883286154195435 nДевойките до 19 години на ХК „Бъки“ за пореден път триумфираха с Купа България. Турнирът за 2021 година се проведе в град Шумен, а в битката за трофея влязоха шестте най-добри отбора в страната в тази възрастова група.

Габровският тим беше в една предварителна група с „Шумен 98“ и „Етър 64“. Възпитаничките на Веселина Златева започнаха с категорична победа над домакините с 30:10, на почивката 19:4, след което надиграха и търновки с 33:24 (15:9). На полуфинал „Бъки“ срещна втория от другата предварителна група – „Сливница“. Последва нов успех с 29:23 (14:13), който изпрати отбора ни на финал срещу състава на „Хасково“, елиминирал в другия полуфинал „Шумен 98“ с 28:22 (12:12). В битката за златните отличия габровските хандбалистки бяха безапелационни. Още до 13-та минута на срещата „Бъки“ вече водеше с 11:3, а до почивката авансът на тима ни достигна 10 гола – 22:12. Двата отбора си размениха по още толкова попадения и през вторите 30 минути за крайното 44:24. Мари Томова наниза 17 гола във финалния мач, Стефани Петрова добави 15, а Иванела Арнаудова завърши с 5.

В малкия финал за третото място „Сливница“ надигра „Шумен 98“ с 36:28 (15:12), а „Панагюрище“ спечели мача за 5-то място след успех над „Етър 64“ с 37:34 (20:15).

Две състезателки на „Бъки“ получиха индивидуални награди. Цветелина Владимирова беше определена за най-добър вратар, а Мари Томова – за най-полезен състезател на турнира. Наградата за най-добър защитник взе Даниел Рашкова от ХК „Сливница“, а Василена Шомова от ХК „Хасково“ получи голмайсторския приз с 58 точни попадения.

Носителките на Купа България: Айя Инджова, Ема Иванова, Вероника Стефанова, Ива Иванова, Паула Петрова, Славомира Христова, Ева Николаева, Цветелина Владимирова, Иванела Арнаудова, Пламена Денева, Надежда Иванова, Траяна Найденова, Мари Томова, Преслава Стойчева, Стефани Петрова. Треньор: Веселина Златева