„Чардафон“ пропусна шанс да спре лидера „Пирин 64“

150280073 1042689596141784 13490036834854613 nХандбалният „Чардафон“ отстъпи на лидера в „А“ Републиканската хандбална група „Пирин 64“ (Гоце Делчев) в двубой от 14-я кръг на първенството. Мачът се игра в спортна зала „Орловец“ и завърши при резултат 20:27.

Гостите поведоха в срещата с попадения на Николай Нейчев и Веселин Чакмаков и до края не изпуснаха лидерството. „Чардафон“ изпитваше трудности да пробие високата и добре подредена на шестия метър защита на „Пирин 64“, добри изяви имаше и вратарят Велик Танев. На обичайната си висота беше и стражът на габровския тим Пламен Иванов, който пък отрази два поредни 7-метрови наказателни удара в края на първото полувреме, за да запази жива интригата за втората част. Първата приключи при резултат 7:11.

След подновяването на играта разликата бързо се покачи -  7:13. В 38-та минута обаче интригата действително се върна след отстраняване с директен червен картон на разпределителя Николай Нейчев. Причината беше удар в лицето на Станислав Йорданов. „Чардафон“ използва момента и с добри действия в защита и бързи контраатаки успя да стопи пасива до два гола (16:18, 17:19). Избраниците на Христо Данаилов обаче не съумяха да довършат обрата. Допуснати грешки от страна на домакините позволиха на „Пирин 64“ да се съвземе. Последваха четири поредни попадения в габровската врата и това на практика реши всичко в мача. Гол на Димитър Магдалинчев секунди преди сирената фиксира крайното 20:27.

Веселин Чакмаков реализира 7 гола за победителите, Магдалинчев добави 5, Николай Нейчев-4. За „Чардафон“ по 5 пъти се разписаха Марио Янчев и Павел Данаилов, 4 гола вкара Мирослав Денчев. Дебют за габровския тим направи Николай Андреев. Той обаче не успя да се разпише в срещата.

„Постарахме се да се представим максимално добре, но допуснахме отново прекалено много технически грешки и от там дойдоха проблемите ни. През втората част имахме възможност да обърнем резултата и нещата бяха изцяло в наша полза, но заради техническия брак изпуснахме инициативата и гостите си взеха своето – коментира след срещата Христо Данаилов - Пробвахме всякакви варианти да надиграем защитата на гостите и може би оттам дойде и хаосът в действията ни в един момент. Големият ни шанс беше ние да играем добре в дефанзивен план и от там да развием разширената контраатака, за да реализираме бързи голове. На моменти се получаваше, но го нямаше постоянството. Докато не го намерим, няма да постигаме и резултатите, които искаме“, допълни наставникът на „Чардафон“.

Във временното класиране „Чардафон“ заема 6-то място с актив от 11 точки. „Пирин 64“ остава начело с 20 точки. С толкова е и вторият – „Шумен 61“, но тимът от Гоце Делчев е с по-добро голово съотношение. „Осъм“ (Ловеч) е трети с 19 точки и мач повече.