„Чардафон“ отпадна от турнира за Купа България

128166990 422660285531448 2630073451409333842 nМъжкият отбор на хандбалния „Чардафон“ отпадна на 1/8-финалите в турнира Купа България. 10 гола на Марио Янчев се оказаха недостатъчни за победа над състава на „Добруджа“ и младата селекцията на треньора Георги Андреев се класира за следващата фаза на турнира. Мачът се игра в залата в Каварна и завърши при резултат 26:21.

Първите 20 минути от срещата преминаха при равностойна игра и размяна на попадения. В края на полувремето тимът от Добрич успя да реализира три поредни гола и си осигури аванс на почивката - 13:10. В началните минути на втората част разликата беше увеличена на пет гола - 15:10. „Чардафон“ успя да я намали до два (16:14, 17:15), но до обрат не се стигна главно заради добрите изяви на вратаря на домакините Емил Иванов.

Марио Янчев реализира 10 гола, почти половината от попаденията на отбора в този мач. По 3 гола отбелязаха Мирослав Денчев, Станислав Йорданов и Павел Бобев. За „Добруджа“ 10 гола вкара Илиян Денев, 8 - Стилян Стоянов.

С успеха „Добруджа“ се класира за ¼-финалите, където ще срещне състава на „АСТИ-91“ (Хасково), елиминирал в друг осминафинален двубой тима на „Петър Бабев“ (Несебър). Място на четвъртфиналите си осигуриха също „Локомотив“ (ГО), „Спартак“ (Варна), „Осъм“ (Ловеч), „Левски“ (Левски) и втородивизионният „Фрегата“ (Бургас), който отстрани „Локомотив“ (Мездра) след победа с 35:25. Последният участник в тази фаза на турнира ще бъде определен в дербито между „Пирин 64“ и „Шумен 61“, което ще се състои на 28 февруари.

За разлика мъжете, място на финали си осигуриха юношите до 19 години на клуба. Младите надежди на „Чардафон“ преодоляха квалификационния турнир, проведен в зала „Орловец“, и си осигуриха място сред 6-те най-добри отбора в тази възраст, които ще спорят за Купата на БФХ. Възпитаниците на треньора Христо Данаилов постигнаха победи над „Добруджа“ (22:18) и „АСТИ-91“ (21:14). В двубоя срещу „Локомотив“ (Мездра) отстъпиха с 14:21, но и двата състава се класираха за финалите.

„Щастлив съм, че усилията и труда, които полагаме заедно с момчетата, дава резултат. Вярвам, че сме на път да повторим успехите от златната ера на треньора, който ме запали за тази набираща все по-голям интерес в света игра - Цоньо Начев. Вярвам, че работата при подрастващите в школата ще доведе до успехите и титлите, които сме имали в миналото. Единици не искам да отличавам, защото вярвам, че победите могат да дойдат само с отборен дух“, коментира след квалификационния турнир треньорът на “Чардафон“ Христо Данаилов.

Финалите за Купата на БФХ при юношите до 19 години ще се проведат във Вършец на 27 и 28 февруари. Участие в битката за трофея си осигуриха още отборите на „Фрегата“ (Бургас), „Спартак“ (Варна), „Локомотив“ (ГО) и „Шумен 61“.