„Бъки“ се класира за финалната четворка в турнира Купа България

buki spartakОтборът на „Бъки“ отстрани състава на „Спартак“ (Плевен) и се класира за полуфиналите в турнира Купа България. Двубоят между двата тима от четвъртфиналната фаза на турнира се игра в зала „Орловец“ и завърши при резултат 36:30.

Заради въведените ограничения във връзка с епидемиологичната обстановка и забраната на състезатели под 18 години да участват в спортни мероприятия, домакините излязоха за мача само с 9 състезателки.

През първата част актуалният носител на Купата взе аванс от 3 гола – 19:16. Разлика от три гола беше фиксирана и през вторите 30 минути за финалното 36:30.

Мари Томова наниза 15 гола за успеха на „Бъки“, 7 попадения добави Карина Съменова. За „Спартак“ 11 пъти се разписа Йорданка Стефанова.

На полуфиналите в турнира „Бъки“ ще срещне състава на „Свиленград“, който елиминира в друга четвъртфинална среща втородивизионния „Топлика“ (Минерални бани) с 36:26 (21:12)