Женският тим на „Янтра 2013“ загуби от „ЛП Суперспорт“

YANTRA 2013 JeniОтборът на „Янтра 2013“ допусна шеста загуба в Държавното първенство по футбол при жените. В среща от 9 кръг воденият от Радомир Николов състав отстъпи на стадион „Априлов“ на „ЛП Суперспорт“ (София) с 1:6.

Срещата започна равностойно и в първия половин час домакините се противопоставиха максимално на фаворита от столицата. Габровският тим имаше и своите шансове, като само младостта и липсата на опит му попречи да реализира попадение. Гостите имаха лек превес, но той бе основно във владението на топката. В 35-та минута грешка в отбраната позволи на опитната Биляна Пенчева да реализира за 0:1. Същата футболистка само четири минути по-късно покачи на 0:2. В оставащото време до края на полувремето габровският тим се опита да върне поне един от двата гола, но нямаше късмет. Изстрел на Преслава Иванова от пряк свободен удар срещна напречната греда. В заключителните секунди отново капитанката на „Янтра 2013“ излезе сама срешу вратарката на гостенките, но не успя да я преодолее.

Видяли, че дяволът не е чак толкова черен, в началото на полувреме домакините  хвърлиха всички сили в атака. Отборът се изнесе в по-предни позиции, а това неминуемо доведе до повече празни пространства в защита, от които съперникът се възползва моментално и с попадения на Жасмина Атанасова и Ивет Василев покачи на 0:4. В 60-та минута Благовеста Ненова преодоля стража на „ЛП Суперспорт“ по елегантен начин и с левия крак насочи топката в опразнената врата за 1:4. Осем минути по-късно Алисия Попова имаше възможност да съкрати още повече преднината на софиянки, след като излезе сама срещу вратарката, но тя парира удара ѝ. В минутите до края габровки отстъпиха физически и гостенките стигнаха до още две попадения за крайното 1:6.

Това беше трети пореден мач на младия габровски състав срещу тимове от топ 5 в първенството. В следващите два кръга предстоят двубои с други два от фаворитите – „Локомотив“ (Стара Загора) и „Етър“ (Велико Търново).

„Изиграхме ако не най-добрия, то един от най-добрите си мачове от началото на сезона. Смело мога да твърдя, че можеше да реализраме още попадения и да допуснем по-малко, но опитът и рутината, които все още нямаме, оказват влияние точно в тези моменти. Влязохме в изключително тежка серия от мачове, като в 5 поредни кръга играем срещу отбори от топ 5 в първенството. Продължаваме да се готвим на пълни обороти, да трупаме безценен опит в тези мачове и да показваме на всички, че не сме за подценяване. Факт е, че имаме 7 точки до сега, което само по себе си е истински успех”, коментира след срещата треньорът Радомир Николов.

Във временното класиране „Янтра 2013“ е на 11-та позиция от общо 14 отбора с две победи, едно равенство и шест загуби.