„Янтра 2019“ с минимална загуба от „Берое“ в Елитната U19

Yantra U19Отборът на ОФК „Янтра 2019“ допусна минимална загуба с 1:2 при визитата си на „Берое“ в Стара Загора в мач от предпоследния 14-ти кръг есенния полусезон на Елитната група U19.

Първата част завърши без отбелязан гол. Домакините откриха две минути след началото на второто полувреме чрез Никола Маринов, който овладя избита след корнер топка и я прати в мрежата с хубав удар от границата на наказателното поле. В 55-та минута обаче  „Янтра 2019“ успя да изравни. Цветомир Станев се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и се разписа за 1:1. Само четири минути по-късно „Берое“ успя отново да излезе напред в резултата. Бранислав Ботев се разписа с плътен удар, а попадението му се оказа и с цената на три точки за отбора на „Берое“. В минутите да края „Янтра 2019“ пропусна възможност за втори път да изравни на контраатака. „Берое“ обаче имаше повече положения, а на три пъти гредите помогнаха габровския състав.

За отбелязване е фактът, че за „Янтра 2019“ в тази среща играха две момчета родени 2004-та година и четирима от набор 2003.

Във временното класиране „Янтра 2019“ е на12-та позиция с 9 точки. В последния есенен кръг воденият от Веселин Антонов тим ще приеме на стадион „Христо Ботев“ 11-я в подреждането „Септември“ (София). Мачът е на 7-ми декември (събота) от 13.30 часа.

ОФК „Янтра 2019“: Николай Мънчев, Даниел Тасев (73 Александър Илиев), Радослав Косев, Генади Иванов, Ивелин Георгиев, Мартин Ботев – капитан, Цветомир Станев, Християн Радославов, Денис Дачев (65 Велизар Ангелов), Мартин Ширтев (83 Калоян Михалев), Асен Асенов (86 Стефан Радев).

Треньор: Веселин Антонов