Станислав Иванов разплака Полша

Stasi BGГабровският футболен талант Станислав Иванов изигра страхотен мач и беше с основен принос за класическата победа с 3:0 над Полша в двубой  от квалификациите за Евро 2021 при младежите до 21 години. Нападателят на столичния „Левски“ заби два от головете за успеха над временния лидер в квалификационната група и асистира за третия.

Първото попадение в мача падна в края на първото полувреме. След грешка в защитата на поляците, Стаси открадна топката, напредна и подаде към Тонислав Йорданов, който се разписа за 1:0. Пет минути след почивката Иванов получи добро извеждащо подаване от Лъчезар Котев, овладя технично топката и я чукна покрай вратаря на поляците за 2:0. В 61-та минута габровецът реализира по великолепен начин и второто си попадение в мача. Той напредна по дясното крило, влезе остро към наказателното поле, финтира Собочински и между трима играчи на Полша изпрати кълбото мощно под напречната греда за 3:0.

С тази победа България се завърна в битката за едно от първите две места в Група 5. Играчите на Александър Димитров са на трета позиция във временното подреждане с актив от осем точки. След загубата поляците отстъпиха лидерската позиция на Русия. Полша е с десет точки, а руснаците – с 11. Следващият двубой на младежите е в края на март 2020 срещу Естония в София.