Юношите на „Янтра 2019“ с ново тежко поражение

Y2019 Slavia 1Трета поредна тежка загуба допуснаха юношите на „Янтра 2019“ в Елитната група U19. В среща от VI-я кръг на първенството габровските момчета отстъпиха на стадион „Христо Ботев“ на столичния „Славия 1913“ с 0:5.

Както и в двубоя срещу „Дунав“ в Русе преди седмица, младите габровски футболисти допуснаха гол във вратата си още преди да е изтекла първата минута от мача. При първата атака на „белите“ Валери Маринов отрази удара на Анжело Кючуков, но при последвалия ъглов Георги Илиев беше оставен да засече с глава и след рикошет в крака на капитана Валери Радославов топката спря в мрежата на домакините. В 11-та минута гостите стигнаха до второ попадение, отново след изпълнение на ъглов. Кирил Сашов центрира, а Красимир Панчев засече с глава на близката греда за 0:2. Това беше първият от трите гола на Панчев в мача. В 30-та минута, след заучено изпълнение на пряк свободен удар и пас на Любомир Митков, играчът с №11 в състава на „Славия“ покачи на 0:3, а в 75-та оформи хеттрика си, наказвайки неориентираните действия в защита на бранителите в зелени екипи. Крайното 0:5 беше фиксирано с хубаво попадение на Димитър Ненчов в 87-та минута.

Третата поредна загуба смъкна „Янтра 2019“ на 14-та позиция в класирането на Елитната юношеска група U19. В следващия кръг избраниците на Веселин Антонов ще гостуват на 15-я „Верея“ в Стара Загора. Мачът е идната събота, 21 септември.