Община Габрово

Общински спортни имоти

Юношите на "Янтра 2019" със сериозна загуба в Русе

BALL 5Второ тежко поражение допуснаха юношите на „Янтра 2019“. В среща от V-кръг на първенството в Елитната група U19 воденият от Веселин Антонов тим загуби с 2:7 при визитата си на „Дунав“ в Русе.

Домакините шокираха състава на „Янтра 2019“ в първия половин час от мача, като за това време успяха да нанижат цели пет гола във вратата на Николай Мънчев. Константин Митев откри още в началните секунди на двубоя, Преслав Папарков удвои в 3-та минута, а в 6-та Исмаил Исмаилов се разписа за 3:0. Последваха попадения на Митко Русанов в 20-та минута и втори гол на Константин Митев в 33-та. В 34-та минута Антонио Обрешков отбеляза за габровския тим и на почивката резултатът беше 5:1. Пет минути след подновяването на играта Петър Недев намали на 5:2, но в 56-та Русанов заби шесто попадение за „Дунав“. Крайното 7:2 оформи Валери Иванов в 83-та минута.

„Янтра 2019“ гостува в Русе без двама основни играчи - Георги Петракиев и Данаил Куцилев, които бяха на разположение на Николай Василев за мача на мъжкия отбор срещу „Бдин 1923“. Габровският отбор игра в състав Николай Мънчев (46 Валери Маринов), Михаил Йосифов (46 Денислав Петков, 67 Васил Цветков), Йордан Иванов, Валери Радославов, Антонио Обрешков, Християн Радославов, Денис Дачев, Петър Недев, Даниел Генчев, Цветомир Станев, Асен Асенов.

В следващия кръг от Елитната U19 „Янтра 2019“ ще приеме състава на „Славия 1913“. По програма мачът е в неделя от 17 часа на стадион „Христо Ботев“.

Резултати от V кръг:

Септември (София) - Черно море (Варна) 0:3

Монтана 1921 (Монтана) - Берое (Стара Загора) 0:1

Лудогорец 1945 (Разград) - Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0

Пирин (Благоевград) - Царско село 2015 (София) 1:4

ЦСКА (София) - Марек 1915 (Дупница) 17:0

Дунав 2010 (Русе) - Янтра 2019 (Габрово) 7:2

Славия 1913 (София) - Ботев (Пловдив) 3:0

Верея (Стара Загора) - Левски (София) 1:2

Класиране

  1. Берое (Стара Загора) 13:2 13
  2. Левски (София) 12:2 13
  3. ЦСКА (София) 33:2 12
  4. Черно море (Варна) 13:3 12
  5. Лудогорец 1945 (Разград) 20:3 10
  6. Ботев (Пловдив) 10:5 9
  7. Царско село 2015 (София) 10:8 9
  8. Дунав 2010 (Русе) 14:13 9
  9. Локомотив 1926 (Пловдив) 6:6 8
  10. Славия 1913 (София) 4:5 7
  11. Монтана 1921 (Монтана) 7:9 6
  12. Янтра 2019 (Габрово) 6:16 3
  13. Септември (София) 9:10 3
  14. Пирин (Благоевград) 3:15 3
  15. Верея (Стара Загора) 4:22 0
  16. Марек 1915 (Дупница) 1:44 0
    archive