ОФК „Янтра 2019“ тръгна с победа в Северозападната Трета лига

Y2019 Juventus 5Мъжкият отбор на обединения габровски футболен клуб „Янтра 2019“ стартира с победа новия сезон в Северозападната Трета лига. На стадион „Христо Ботев“ воденият от Николай Василев тим надигра с 4:0 новака в групата „Ювентус“ (Малчика). Резултатът можеше да бъде и доста по-изразителен при малко повече концентрация в завършващата фаза от страна на домакините.

Ники Василев заложи на двама юноши в стартовата единайсеторка. Асен Асенов започна на поста десен краен бранител, а Данаил Куцилев партнираше на Стефан Иванов като опорен полузащитник. На вратата беше Христо Лалев, а останалите пред него бяха Ивайло Иванов, Мартин Ангелов, Ивайло Тодоров, Искрен Писаров, Христо Цонев, Християн Василев и Пламен Кожухаров. Заради лични ангажименти мача пропусна Християн Кожухаров.

Габровският тим поведе с 3:0 само за 13 минути игра. Първият гол за ОФК „Янтра 2019“ в Северозападната Трета лига беше дело на Христо Цонев. Младокът получи извеждащ пас от Християн Василев в 6-та минута и се разписа с диагонален удар за 1:0. В 9-та Искрен Писаров асистира на Пламен Кожухаров, който покачи на 2:0. Капитанът на домакините реализира и третото попадение с атрактивен плонж и удар с глава след центриране на юношата Асен Асенов. Нещата изглеждаха стряскащо за новаците в групата, но домакините намалиха оборотите. До края на полувремето габровският тим доминираше изцяло, но създаде само още една чиста голова възможност, пропусната от Пламен Кожухаров в 35-та минута.

Y2019 Juventus 4

През втората част Николай Василев даде възможност  за изява на още трима юноши. Добрин Георгиев замени Асен Асенов на почивката и зае място на десния фланг, а Христо Цонев заигра като десен краен бранител. В 59-та минута Георги Петракиев смени Ивайло Иванов и заигра като ляв бек, а в 77-та Делян Дончев, който през миналия сезон игра в Елитната юношеска група U19, влезе на мястото на Дани Куцилев. „Янтра 2019“ продължи да диктува събитията на терена и можеше да запише победа с разгромен резултат. В крайна сметка обаче домакините стигнаха само до още едно попадение. Отбеляза го отново Пламен Кожухаров в 60-та минута, след извеждащо подаване зад защитата на Искрен Писаров. Веднъж гредата спаси гостите след удар на Писаров, а гол на Добрин Георгиев не беше зачетен заради засада. Гостите се отчетоха само с един точен удар в 69-та минута на Камен Станчев, но Христо Лалев се намеси добре и изби.

Y2019 Juventus 2

„Влязохме подготвени в мача, бяхме агресивни и с достатъчно самочувствие. Нормално беше след 3:0 в 13-та минута да спадне мотивацията, агресията и концентрацията в отбора. От там нататък задачата ни беше да завършим мача без картони, контузии и естествено – да вкараме колкото може повече голове. Липсата на концентрация ни попречи за последното, но не смятам, че е проблем това, че не отбелязахме повече голове, специално за днешната среща. Важното беше да завършим без контузии и от това бяха продиктувани първите две смени, които извърших. Асен е момче, което играе и в Елитната U19 и беше нормално да не го мъчим повече от едно полувреме, а Иво Иванов имаше проблеми с адукторите и беше важно да го запазим при този развой на нещата“ – коментира след срещата наставникът на домакините Николай Василев.

Y2019 Juventus 1

„Успешен старт, доволни сме, но не смятам и че сме направили кой знае какво. Тази победа няма да ни заблуди. Знаем нашето ниво, знаем и това на „Ювентус“, както  и на други отбори в групата. Имаме още много да работим. Тепърва ще се срещаме с по-силни отбори и трябва да показваме по-добра игра със сигурност. Важното е, че имаме в отбора една сплав от момчета, които са в златна футболна възраст и такива, които тепърва ще се доказват в мъжкия футбол. Доволен съм от това, че на скамейката имах само момчета, които са родени този век. Те са бъдещето. Покрай по-опитните трябва да ги научим да играят правилно, да имат малко по-професионално отношение към футбола и се надявам да си грабнат шанса, който им се предоставя“, допълни младият наставник на „Янтра 2019“.

Y2019 Juventus

В следващия кръг „Янтра 2019“ ще гостува на един от сериозните отбори в групата „Вихър“ (Славяново). Мачът е следващата неделя, 18-ти август.

ОФК „Янтра 2019“: Христо Лалев, Асен Асенов (46 Добрин Георгиев), Ивайло Иванов (59 Георги Петракиев), Мартин Ангелов, Ивайло Тодоров, Стефан Иванов, Данаил Куцилев (77 Делян Дончев), Христо Цонев, Искрен Писаров, Християн Василев, Пламен Кожухаров.

Треньор: Николай Василев

Голмайстори: 1:0 Христо Цонев 6`, 2:0 Пламен Кожухаров 9`, 3:0 Пламен Кожухаров 13`, 4:0 Пламен Кожухаров 60`