ОФК „Янтра 2019“ завърши подготовката с победа над „Партизан“ (Ч.бряг)

Y2019 Partizan 3Мъжкият отбор на „Янтра 2019“ завърши лятната подготовка с победа за самочувствие срещу „Партизан“ (Червен бряг). С чисто нов екип, с новото лого на клуба и надпис ОФК „Янтра 2019“ на гърба, и с доста експериментален състав, габровският тим се наложи на стадион „Христо Ботев“ с 4:2.

В срещата не взеха участие бранителите Ивайло Иванов и Ивайло Тодоров, както и полузащитника Християн Василев, които лекуват травми и трябваше да бъдат съхранени за старта на първенството следващата неделя. Отсъстваха също Иво Георгиев и Делян Дончев. Това доведе до включването на петима млади играчи в състава за срещата. Христо Лалев, който пропусна мача с „Етър“ в четвъртък, се завърна на вратата. Юношата Асен Асенов излезе като централен бранител до Мартин Ангелов, а на бековете играха Христо Цонев и Петър Петров. Дани Куцилев действаше като опорен полузащитник до Стефан Иванов, а Добрин Георгиев изигра цял мач на крилото. Другият външен халф беше Искрен Писаров. В атака си партнираха братя Кожухарови. През второто полувреме Христо Христов замени Христо Лалев, Пепи Петров отстъпи мястото си на Мартин Ботев в 73-та минута, а в 80-та Валери Радославов смени Асен Асенов. Тоест, в мача „Партизан“ играха петима от юношите, които ще участват Елитната U19 и две момчета, които тази година излязоха от юношеската възраст.

Младоците започнаха леко стъписано двубоя с коравия тим на „Партизан“, но постепенно се отърсиха от напрежението и показаха добри неща.

Y2019 Partizan

Отборът от Червен бряг поведе първи в мача. В 10-та минута Митко Красимиров беше оставен непокрит след центриране от ъглов удар и се разписа с глава за 0:1. „Янтра 2019“ беше близо до изравняването в 20-та минута, но Мартин Ангелов пропусна да засече топката от близо. Резултатът все пак стана 1:1 10 минути по-късно. Пламен Кожухаров беше повален в наказателното поле и Християн Кожухаров превърна отсъдения 11 метров наказателен удар в гол. Пет минути преди почивката домакините можеха да направят пълен обрат, но Пламен пропусна да се разпише в ситуация 1:1 с вратаря на „Партизан“.  През втората част братя Кожухарови демонстрираха класата си и изработиха нови два гола в рамките на 8 минути. И при двете ситуации Християн даде последния пас, а Пламен реализира. В 79-та минута капитанът на „Янтра 2019“ оформи своя хеттрик в срещата, като този път оползотвори добро подаване на влезлия малко преди това юноша Мартин Ботев. В последните секунди на срещата Иво Иванов реализира втори гол за „Партизан“, отново след центриране от корнер, оформяйки крайното 4:2.

Y2019 Partizan 2

„Най-много съм щастлив за младите момчета. Наложи се да ползваме доста от тях днес, поради травми, а и поради това, че сме с доста малка група по принцип. Справиха се добре, като изключим първите двайсетина минути, в които бяха видимо притеснени. Благодаря и на по-опитните, че влязоха в положение и изтърпяха тези първи 20 минути, за да могат младите да влязат в ритъм и да покажем друго лице в оставащото време на мача. Ясно ни е, че имаме качество в атака. Търсим начин да подобрим нещата и в защита. Видяхте, че ни вкараха два гола по идентичен начин, когато сме целия отбор наредени при статично положение. Ще работим върху това нещо. Единственото, което ме притеснява, е липсата на достатъчно хора, като бройка, но в крайна сметка за това имаме юноши. Ще ги налагаме, стига те да искат повече от нас да играят“, коментира Николай Василев след срещата.

Y2019 Partizan 1

Относно това, дали отборът е готов за започващото след броени дни първенство в Северозападната Трета лига, младият наставник каза: „По принцип традиция е треньорите да казват, че отборите им не са готови. Факт е, че сме тренирали само три седмици, които не са достатъчни за пълна подготовка, но пък видяхме в този мач, че чисто физически не стояхме зле. Имаме и още една седмица да работим. Сега момчетата ще починат два дни, тъй като има леки травми, болежки и чувствам, че наистина са уморени и от вторник започваме да се готвим за първия домакински мач с „Ювентус“ (Малчика). Надявам се да имаме малко късмет и да се разминем с неприятни контузии, защото това би се отразило на състава ни, предвид малкия брой хора. Малшансът на един обаче е шанс за друг. Аз вярвам в младите момчета, те са бъдещето и трябва да се използват, особено в Трета лига. Единственото, което искам от тях, пак казвам, е те да искат да играят повече, отколкото аз го искам“, допълни Василев.