Зрелищно равенство в сблъсъка на охранителите, „Балкан“ с втора победа в група IV

MF2019 23С минута мълчание в памет на габровската футболна легенда Иван Вуцов започна двубоят между отборите на „Титан гард“ и „БИС Секюрити“ от втория кръг в предварителна група III на XXVII-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Мачът будеше интерес и напълно оправда очакванията на наблюдавалите го близо 400 зрители в спортна зала „Орловец“.

Срещата премина на високи обороти и имаше интригуващ развой, като в крайна сметка победител не беше излъчен. Радослав Гутев даде аванс на „БИС Секюрити“ в 16-та минута. Последваха няколко сериозни пропуска пред вратата на „Титан гард“ и както често става – това беше наказано. Минута преди края на полувремето Павел Велчев с остър шут от линията за изпълнение на тъч и рикошет в тялото на вратаря Мартин Димов възстанови равенството – 1:1. През втората част Велчев направи пълен обрат, като заби още два гола в 25-та и 31-та минути, оформяйки своя хеттрик в срещата. Секунди след третото му попадение обаче Християн Кожухаров изненада вратаря на „Титан гард“ и върна отбора си в играта, а в 37-та минута Ивелин Павлов с далечен изстрел за втори път в мача възстанови равенството – 3:3. В оставащите три минути от редовното време двата отбора не успяха да стигнат до победно попадение и в крайна сметка си поделиха по една точка.

MF2019 22

Битката за място на осминафиналите в тази група ще се реши едва след последното завъртане, тъй като и четирите тима имат шанс да продължат напред. Интригата се завърза още повече, след като отборът на „Империя“, който в първия кръг загуби от „БИС Секюрити“ с 1:6, във втория успя да надиграе убедително състава победил на старта „Титан гард“ с 1:0 – „ФК Старо село 777“. „ФК Старо село 777“ поведе в срещата с гол на Божидар Василев в 4-та минута, но севлиевци бързо направиха обрат с голове на Георги Камбуров и Христо Атанасов, и след отлични изяви на вратаря Станислав Князов. След почивката Христо Христов се разписа на два пъти в рамките на две минути и резултатът стана 1:4. Денислав Гинев върна за кратко интригата с попадение за 2:4, но Камбуров с втория си гол в мача сложи точка на спора – 2:5.

MF2019 24

Във временното класиране на групата начело с 4 точки е „БИС Секюрити“, с по три са „Империя“ и „ФК Старо село 777“, а с една точка на четвърто място е „Титан гард“. Последните двубои в групата са „БИС Секюрити“ – „ФК Старо село 777“ в четвъртък от 20 часа и „Титан гард“ – „Империя“ в петък от 18 часа.

MF2019 20

В група IV временно на първо място излезе съставеният от тревненски играчи тим на „Балкан“, който записа втора поредна минимална победа с 1:0, този път срещу „ВиК“. Отборът на „ВиК“ имаше златна възможност да поведе в срещата в края на първото полувреме, когато получи правото да изпълни 7 метров наказателен удар за игра с ръка в наказателното поле на Деян Денчев. Милен Панчев обаче загуби дуела с вратаря Мирослав Киров. През втората част Георги Добрев се разписа за „Балкан“ и донесе успеха на тима си, който вече е с актив от 6 точки и сигурен осминафиналист. Утре от 18 часа е вторият мач от втория кръг в групата между „Pasta Gabrovo“ и „Виктория“.