Старшата на ръгби клуб „Янтра“ обърна столичния „Локомотив“

RUGBY JUNIORSЮношите старша възраст на „Янтра“ постигнаха победа в първия си мач от държавното първенство по ръгби 15 през 2018-та. В двубой, игран на тререн „Христо Смирненски“ в квартал Хаджицонев мост, младите габровски ръгбисти обърнаха състава на „Локомотив“ (София), след като изоставаха с 10 точки.

Домакините направиха рано есе, но реферът Антонио Иванов прецени, че има непозволена игра от страна на реализатора Александър Везенков и точки не бяха присъдени. „Железничарите“ поведоха в 24-та минута (0:5), Илия Димитров възстанови равенството в 29-та, но 31-та „Локомотив“ отново превзе точковото поле на „Янтра“ и се оттегли на почивката с аванс – 5:10. В началото на втората част ситуацията стана още по-тежка за домакините, след трето есе на столичани - 5:15. Възпитаниците на Трифон Костадинов обаче не се пречупиха, показаха дух и в минутите до края напълно надиграха съперника си. Индивидуалността отстъпи място на разумната и колективна игра и отборът зрелищен обрат. Николай Бинев намали на 10:15, Илия Димитров вкара добавката за 12:15, след което реализира и второто си есе в мача, с което изведе за пръв път в мача „Янтра“ напред – 17:15. Последваха още пробива в точковото поле на „Локомотив“, на Андриан Александров, Пламен Трифонов и Станимир Веселинов, а Димитров оформи актива си от мача на 16 точки, с още два успешно реализирани допълнителни удара, за финалното 36:15.

Съставът, който извоюва победата: Георги Георгиев, Алекс Иванов, Александър Георгиев, Едуард Илиев, Ивайло Пешев, Николай Бинев, Ивелин Бонев, Румен Минчев-капитан, Пламен Трифонов, Илия Димитров, Красен Боев, Никола Венков, Андриян Александров, Станимир Веселинов, Александър Веселинов, Александър Попов, Евгени Шопов, Никола Василев, Георги Михайлов, Христо Христов, Георги Василев, Момчил Георгиев, Константин Аспарухов, Мариян Серафимов, Ясен Янков.