„Чардафон“ завърши редовния сезон в „А“РХГ на трето място, предстоят плейофите (видео)

PETKO PETKOVМъжкият отбор на „Чардафон“ завърши на трето място редовния сезон в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от последния 18-и кръг, макар и без трима основни играчи – Слав Колев, Георги Николов и Евлоги Вълчанов, воденият от Христо Данаилов състав победи четвъртия в класирането „Спартак“ (Варна) и си гарантира третата позиция, а с това и полуфинален плейоф срещу втория „Добруджа“. „Спартак“ пък завършва на четвърто място и ще срещне на полуфинала лидера и носител на Купа България „Локомотив“ (Варна).

Двубоят между „Чардафон“ и „Спартак“ се разви подобно на този от първия полусезон край морето, само че с обратен знак. През есента във Варна габровският състав водеше с 9:13 на полувремето, но след това отстъпи с 27:23. Нещо такова се получи и в зала „Орловец“. Воденият от Веселин Станков тим на „Спартак“ водеше почти през цялото първо полувреме и се оттегли с аванс от два гола на почивката 11:13. В началото на втората част „Чардафон“ изравни и играта тръгна гол за гол до 16:16. След това домакините натиснаха газта и от 42-та до 56-та минута реализираха 9 попадения във вратата на гостите, като допуснаха само едно, след много силна игра и чудесни спасявания на Николай Цветков. Сирената за край на срещата прозвуча при резултат 26:19.

Много силен мач за „Чардафон“ направи талантливият млад гард Петко Петков, реализирал 9 гола за победата. 5 попадения отбеляза Марио Янчев, а с по 4 завършиха Димитър Петков и Мирослав Денчев. С три гола се отличи и юношата Цветелин Христов. За „Спартак“ 5 гола вкара Даниел Ангелов, 4 - Димитър Стоянов.