„Чардафон“ измъчи „Осъм“, но не успя да вземе точки

Chao Osam 3С осакатен състав мъжкият отбор на „Чардафон“ прие „Осъм“ в 9-я кръг на първенството в „А“ РХГ и успя да се противопостави максимално на коравия тим от Ловеч, но в крайна сметка отстъпи в зала „Орловец“ с 28:31.

Габровският тим започна срещата без треньора си Христо Данаилов, който беше на финалите на Купа България-БФХ с юношите до 14 години, и без контузените Валентин Робов и Стефанос Захов. Допълнителен удар за отбора беше и изваждането от игра още в 24-та минута на друг основен за състава играч – Валентин Гачев. Гардът набързо натрупа три двуминутни отстранявания и видя червения цвят на картона.

До този момент „Чардафон“ беше напълно равностоен съперник на „Осъм“ и резултатът се движеше гол за гол. След излизането на Гачев тимът от Ловеч записа серия от четири поредни попадения и се оттегли на почивката при резултат 14:17. През втората част пасивът се увеличи на 6 гола (18:24), но „Чардафон“, воден от опитните Станислав Йорданов и Мирослав Денчев, отново успя да върне интригата с четири безответни гола и страхотни спасявания на вратата на Георги Вълков. В крайна сметка обаче отсъствието на трима важни за тима играчи натежа. Опитът на Виктор Симеонов и реализаторските умения на Преслав Станчев донесоха необходимото предимството на „Осъм“ и гостите успяха да измъкнат победата с 28:31.

Chao Osam 2

Станислав Йорданов наниза 9 гола в мача, Валентин Гачев отбеляза 5 само за 24 минути игра, а Виктор Петров завърши с 4. За „Осъм“ топ реализаторът на първенството Преслав Станчев отбеляза 9 попадения, 8 добави Виктор Симеонов.

Chao Osam 5

Идната събота „Чардафон“ отново ще бъде домакин. Момчетата на Христо Данаилов ще приемат в зала „Орловец“ тима на „Левски“ от град Левски. Мачът е с начален час 16. Преди него, от 14.00, ще се проведе друг двубой от мъжката „А“ РХГ. В зала „Орловец“ отборът на „Осъм“ ще изиграе домакинството си на „Фрегата“ (Бургас).

„Чардафон“: Александър Цвятков-2, Мирослав Денчев-1, Тонислав Глушков-3, Виктор Петров-4, Николай Георгиев-1, Станислав Йорданов-9, Георги Вълков, Валентин Гачев-5, Румен Ангелов-3, Кристоф Маринов. Треньор: Христо Данаилов.