"Чардафон" с 13-а победа, "Бъки" загуби тежко във Велико Търново

CHAO OSAM 12Победа и загуба записаха двата габровски отбора в срещи от поредните кръгове на първенствата в „А“ РХГ при мъжете и жените. „Чардафон“ записа 13-и успех за сезона. Макар и в доста ограничен състав габровският тим успя да се наложи при визитата си на „Спартак“ във Варна. Срещата тръгна гол за гол, но след 10-а минута „Чардафон“ излезе напред и до края не изпусна лидерството. На почивката „зелените“ имаха аванс от 4 гола – 15:11.

В началото на втората част воденият от Пенко Златев и Веселин Станков тим на „Спартак“ успя да намали изоставането си до два гола, при 19:17, но габровският тим реагира с четири безответни попадения във вратата на домакините, с които на практика си осигури победата. Сигналът за край на мача прозвуча при резултат 28:22 в полза на „Чардафон“. Димитър Петков наниза 10 гола във вратата на „Спартак“, 5 добави Стефан Кирилов, а Мирослав Денчев се отчете с 4. За варненци 9 пъти се разписа Дилян Илиев, а 6 гола реализира Мартин Тодоров.

Въпреки успеха „Чардафон“ остава на третото място в класирането, тъй като прекият конкурент за второто място, „Добруджа“ (Добрич), успя да се наложи при гостуването си на „Осъм“ в Ловеч с 29:22. „Чардафон“ и „Добруджа“ имат равен брой точки (по 26), но добруджанци са с по-добри показатели от директните двубои. В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати:

НСА (София) – Фрегата (Бургас) 35:26 (15:14)

Локомотив (ГО) - Пирин 94 (ГД) 24:34 (14:16)

Левски (Левски) – Локомотив (Варна) – 0:10 служебно

Отложен мач от 11-и кръг:

Локомотив (Варна) - Пирин (ГД) 29:20 (14:10)

До края на редовния сезон в мъжката „А“ РХГ остава само още един кръг и в него „Чардафон“ ще приеме „Пирин“ (Гоце Делчев). Мачът е на 23-и април, неделя.

BAKI ETAR 64 1В първенството при дамите „Бъки“ записа първа загуба за сезона. В четвъртия кръг от основната фаза габровският тим загуби тежко при визитата си на „Етър 64“ във Велико Търново. След загубата с 2 гола в Габрово „виолетовите” се нуждаеха от резултатна победа и я постигнаха с категоричното 33:20. В основата на успеха на домакините беше великолепната игра националната вратарка Десислава Николова, която заключи вратата си и завърши мача с над 75 % спасени удари. Мачът започна равностойно и „Бъки“ беше напред до 5:7 в 17-а минута. След това „Етър-64” вдигна оборотите и наниза 9 гола в последните 13 минути, а Николова допусна само един път топката във вратата си. Така още до почивката „болярките“ си осигуриха добър аванс – 14:8. Второто полувреме започна с нова убийствена серия на домакините и до 40-та минута интригата тотално изчезна при резултат 21:9. След това мача просто се доигра и краят дойде при резултат 33:20. Лидия Ковачева реализира 7 от 20-те гола на „Бъки“. По 4 добавиха Силвия Атанасова и Виктория Христова. Мадлен Тодорова вкара 3, а Биляна Григорова и Мари Томова се отчетоха с по един. За „Етър 64“ 12 попадения наниза Данислава Петрова, Силвана Савич завърши с 8, а Даниела Коцева със 7.

Въпреки загубата отборът на „Бъки“ остава начело в класирането с 6 точки, следван от „Етър-64“ и „Свиленград“, които са с по 4 точки, но и с мач по-малко. Двата тима ще се срещнат в отложената среща помежду си от втория кръг. Мачът е в петък от 16 часа отново в ДКС „Васил Левски”. При нов успех „болярките“ ще изпреварят „Бъки“ в класирането, заради по-добър показател в директните двубои.