Ориентировачите на „Узана“ спечелиха купи „С карта из Търновград“ и „Трите хълма”

ORIENTIRANEГабровският клуб по спортно ориентиране „Узана“ спечели купите от съседските надпревари „С карта из Търновград“ и „Трите хълма”. Състезанията, организирани от СКО “Трапезица – 1954”, Българска федерация по ориентиране, Община Велико Търново и ТД “Трапезица – 1902” по случай празника на града, привлякоха в старата столица повече от 430 състезатели от 36 клуба, сред които и гости от Румъния и Молдова.

В старта на средна дистанция за Купа „Трите хълма“ „Узана“ зае първото място отборно с актив от 383 точки. На второ и трето се наредиха тимовете на „Вариант 5“ (Търговище) и „Вежен“ (Тетевен). Победи индивидуално записаха Александрина Пеева при момичетата до 12 години и състезаващата се треньорка на клуба Елеонора Николова при Жени-35. Втори места заеха Виктория Стефанова (Ж16) и Миглена Гатева (Ж40), а трети – Михаил Добромиров (М16) и Ева Симеонова (Ж20).

В спринта за Купа „С карта из Търновград“ габровският клуб отново беше над всички и взе трофея с актив от 273 точки, следван от отборите на „Вежен“ (Тетевен) и „Истрос“ (Русе). Златни медали в тази надпревара завоюваха Анна Марея Игнатова при момичетата до 12 години, Маргарита Радена (Ж16) и Елеонора Николова (Ж35). Сребърни отличия заслужиха Кристас Генева (Ж10), Михаил Добромиров (М16) и Миглена Гатева (Ж40), а с бронз се окичиха Борис Карабойков (М12) и Цвета Комитска (Ж14).

Съвместно с двата споменати старта се проведе и нощен спринт по улиците на Велико Търново. В това състезание „Узана“ имаше 11 призьори. Първенци станаха Александрина Пеева (Ж12), Ева Симеонова (Ж20) и Миглена Гатева (Ж40), втори места заеха Борис Карабойков (М12), Анна Марея Игнатова (Ж12), Цвета Комитска (Ж14), Маргарита Радева (Ж16) и Елеонора Николова, а трети са Девора Аврамова (Ж20), Христо Караиванов (М35) и Христо Николаев (М65).