Михаела Цонева е на полуфинал!

Tzoneva4Продължава великолепното представяне на Михаела Цонева в женския турнир на ITF на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната габровска тенис надежда записа пета поредна победа в надпреварата и се класира за първия си полуфинал в турнир на ITF при дамите.

В оспорван двубой днес Цонева отстрани 24-годишната шведка Кайса Риналдо Першон. Срещата продължи 3 часа и 16 минути и завърши при резултат 2:1. Михаела взе първия сет, въпреки че изоставаше в резултата с 3:5. Четири последователно спечелени гейма и осигуриха успеха със 7:5. Във втората част Першон на два пъти успя да пробие подаването на габровската тенисистка и след 3:6 изравни сетовете – 1:1. Третата част беше изключително оспорвана.  До 4:4 двете състезателки си размениха по два пробива. При 4:5 и 5:6 тенисистката от Швеция стигна до два мачбола, но Цонева се справи със самочувствие и вкара двубоя в решаващ тайбрек. В него Михаела не остави шансове на съперничката си, поведе с 6:2 и при третата възможност затвори срещата със 7:5, 3:6, 7:6 (4).

По-късно днес Цонева ще излезе в битка за място на финала срещу поставената под №1 в схемата на турнира американка Тайра Блек – 522-ра в ранглистата на женската тенис асоциация.