Михаела Цонева е на четвъртфинал в Анталия

240829236 527141038548643 5133111778380426013 nГабровската тенисистка Михаела Цонева се класира на четвъртфиналите в женския турнир на ITF на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната национална вицешампионка надигра днес третата поставена в основната схемата на турнира - представителката на домакините Илай Юрук.

Двубоят продължи час и 52 минути и приключи при резултат 2:0. Юрук започна по-добре срещата и след пробив в първото подаване на Цонева поведе с 0:2. Михаела отвърна с шест поредни спечелени гейма и затвори сета с 6:2. През втората част битката беше по-оспорвана, а двете състезателки си размениха общо шест пробива. С втория си ас в мача Цонева затвори сета с 6:4 и се класира за следващия кръг.

Това беше четвърта поредна победа на Михаела в турнира. По пътя си към основната схема тя мина през квалификациите, в които елиминира съпернички от Нидерландия и Германия. В първия кръг вчера Цонева надигра и сънародничката си Беатрис Спасова.

В битка за място на полуфиналите габровската тенис надежда ще срещне шведката Кайша Риналдо Першон. Това ще бъде второ нейно участие в четвъртфинал на женски турнир от подобен ранг.

Михаела остана единствената българска участничка в турнира. Джулия Стаматова отпадна във втория кръг след загуба в три сета от румънката Илинка Амарей – 4:6, 6:4, 2:6.