Михаела Цонева с четири победи на турнир от ITF в Анталия

Tzoneva4Чудесно представяне прави габровката Михаела Цонева на женския турнир по тенис на ITF на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. 17 годишната състезателка на ТК „Кристи“ (Дряново) преодоля квалификациите и вече взе една победа в основната схема на надпреварата.

Националната вицешампионка при жените започна пресявките с победа над рускинята Мария Максимова – 6:1, 6:0. Във втория кръг Михаела надигра представителката на домакините Дефне Чирпанли (6:3, 6:2), а в третия отстрани друга състезателка от Русия – Анастасия Мозгалева (6:0, 6:2), с което си осигури място в основната схема. В първия кръг от същинската надпревара талантливата габровска тенисистка също постигна победа – 6:3, 6:1 срещу туркинята Мелис Сезер, като спечели 10 от последните 11 гейма в мача. За място на четвъртфиналите Цонева ще спори утре с 28-годишната италианка Федерика Арчидяконо, която постигна трудна трисетова победа в първия кръг над румънката Мария Сара Попа.

В Анталия е и друга габровска тенисистка – Валерия Гърневска. Състезателката на ТК „Българов“ (Трявна) е част от националния отбор до 14 години, воден от Даниел Костов, който е на подготвителен лагер в южна Турция. Малките национали вече взеха участие в един турнир от ITF/Tennis Europe Development Championships. Две победи и две загуби отредиха на Валерия 7-мо място в надпреварата. От утре до неделя българските състезатели ще вземат участие в още един такъв турнир.