„Бъки“ се класира на полуфинал за Купа България, „Чардафон“ отпадна от турнира

BAKI SHUMEN98Женският тим на „Бъки“ се класира за финалната четворка на турнира Купа България. Воденият от Веселина Златева състав за поредна година намери място след четирите най-добри отбора у нас в тази надпревара, след като отстрани в осминафинална среща „Шумен 98“. По волята на жребия двубоят, който трябваше да определи полуфиналиста, се игра в зала „Орловец“ и завърши при резултат 29:28.

Първата част премина при равностойна игра и завърши при резултат 14:14. След почивката габровският тим подобри представянето си в защита и това доведе до серия от седем безответни попадения във вратата на „Шумен 98“ за 26:18 в 48-та минута. Изглеждаше, че спорът е решен, но не беше така. Последваха множество неточности в нападение, от които гостуващият тим се възползва максимално и две минути преди края изходът от мача отново беше неясен при 28:26. Стефани Петрова реализира за 29:26, но последваха нови два бързи гола в габровската врата. Времето не достигна на тима от Шумен да докара резултата до равенство и съответно да вкара срещата в продължения. Силен мач изигра крилото Иванела Арнаудова, която вкара шест от седемте си стрелби. Много стабилна на вратата беше и Преслава Стойчева. Най-резултатна, с 11 попадения за успеха, беше Стефани Петрова, 3 гола вкара Йоана Костова, по два - Паула Петрова, Емилия Самуилова и Милица Колева, а по един - Славомира Христова, Ева Николаева и Петя Кръстева. За „Шумен 98“ 14 гола отбеляза Димка Предьова, 5 - Габриела Христова.

На полуфинал „Бъки“ ще срещне състава на „Свиленград“, който елиминира плевенския „Спартак“. Другият полуфинал ще противопостави „Етър 64“ и „Бяла“.

При мъжете „Чардафон“ спечели едно полувреме от четвъртфинала срещу „Шумен 61“, но това не беше достатъчно за габровския тим да елиминира шампиона и актуален носител на Купа България. Със стабилна игра в защита и разнообразни действия в нападение, съставът на Чавдар Чернев взе солиден аванс през първата част, въпреки традиционно добрите изяви на Пламен Иванов на вратата на „Чардафон“. На почивката гостите се оттеглиха с аванс от 7 гола – 9:16. Това явно успокои шуменци и през втората част те бяха далеч от това, което показаха през първите 30 минути. Шампионите запазиха разликата до средата на полувремето, но последните 15 минути бяха на „Чардафон“. Играчите на габровския тим могат само да съжаляват, че не започнаха атаката си малко по-рано, за да поставят под още по-сериозно напрежение гостите в края. В крайна сметка „Чардафон“ взе полувремето с 15:10, но загуби мача с 24:26.

Росен Колев реализира 7 гола за габровски тим, с 6 завърши Марио Янчев, 5 добави Христо Данаилов. За „Шумен 61“ Теодор Добрев, Бранимир Балчев и Йордан Михайлов отбелязаха по 5 попадения. Сериозен принос за успеха на гостите имаше и вратарят Ивайло Костов.

На полуфинала „Шумен 61“ ще срещне състава на „Осъм“ (Ловеч). В другия полуфинал ще спорят „Локомотив“ (ГО) и „Пирин 61“ (Г.Делчев).