Симона Петкова с великолепен първи гол за „Йънг Бойс“

210171026 564337914975082 1983801827108808873 nСимона Петкова отбеляза по великолепен начин дебютното си попадение в официален мач за тима на „Йънг Бойс“. Българската националка се разписа на стадион „Стад дьо Сюис“, на който играе двубоите си мъжкия тим на швейцарския гранд, в мача срещу „Арау“ от 8-я кръг на Суперлигата.

Габровската футболистка влезе на почивката, при резултат 0:3, и внесе страхотен импулс и настроение в играта на „жълто-черните“ от Берн. В 67-та минута Симона отбеляза и първото си попадение за „Йънг Бойс“ в Суперлигата със страхотен прехвърлящ удар от воле, който не остави шансове на вратарката на гостите. Твърде вероятно е това да се превърне и в гола на кръга в шампионата. За съжаление, тимът от столицата не успя да навакса загубеното през първата част и срещата приключи при резултат 2:3.

„Много съм щастлива да отбележа първото си попадение за „Йънг Бойс“ по този начин. Имах някой проблеми с контузии до момента и беше хубаво да се завърна отново в игра. За съжаление, голът ми не беше достатъчен, за да вземем нещо от срещата. Не ни достигна едно полувреме. Ще продължа да работя усърдно, за да реализирам повече попадения“, сподели след срещата Симона, която вече спечели с изявите си сърцата на жълто-черните фенове на женския футбол и все повече от тях носят фланелки с №17 и името Петкова на гърба си.

Тимът на "Йънг Бойс" заема 6-та позиция във временното класиране на швейцарската Суперлига с актив от 10 точки от 3 победи, едно равенство и четири загуби до тук.