Четири отличия за „Узана 2007“ от лятното държавно първенство по ски бягане

862Симеон Деянов, Христина Козарева и Алекс Сархачев донесоха медали на „Узана 2007“ от Държавното първенство по ски бягане с ролкови ски. Шампионатът, организиран от БФСки, се проведе на Юндола.

Участие взеха близо 150 състезатели във всички възрастови групи от цяла България, които се състезаваха в дисциплините класически стил в изкачване с масов старт, свободен стил с интервален старт и крос.

Христина Козарева завоюва златото в 5-километровия крос при жените с време 19:46.8 минути. В същата дисциплина сребърно отличие спечели Алекс Сархачев. 10-годишният състезател на габровския клуб остана само на 24 секунди от първото място във възрастовата група до 12 години, спечелено от Микаел Митков (Александър Логистик).

Сребро донесе и Симеон Деянов от 15-километровия интервален старт в свободен стил при мъжете. Той беше само с 16 секунди по-бавен от шампиона Станимир Беломъжев (Амбарица Ски). В 5.3-километровия масов старт в класически стил Деянов завърши трети.

Близо до отличията в класическия стил беше Никол Иванова, класирала се 4-та при девойките до 14 години. На секунди от почетната стълбичка останаха също Ясемин Занкова и Анна Марея Игнатова, заели 5-то и 6-то място при девойките до 18 години.