Пълна доминация на габровските мастърс атлети

Gabrovo masters 2021Великолепно представяне направиха габровските мастърс атлети (+35) на проведеното в Пловдив Национално първенство по лека атлетика. Отборът на Габрово завоюва убедително първото място в комплексното класиране, триумфира в подреждането и при двата пола.

При мъжете габровци постигнаха 27 победи, няколко втори и трети места, които бяха достатъчни за първото място в отборното класиране с резултат от 156 точки. Далеч назад остана  отборът на „Атлетик 2002“ (Варна) със 101 точки, а трети се нареди „Атлетик мастърс“ (София) със 72 т.

Веско Дончев (М50) – злато на диск, злато на чук

Седемте габровски атлетки при дамите показаха завидна ефективност и регистрираха 12 победи и две втори места, които им осигуриха отборната победа с 66 точки, с 13 повече от новосформирания отбор на „Атлетик мастърс“ (София).

Татяна Дончева (Ж35) – злато на копие, злато на гюле

Така габровци спечелиха и комплексната отборна купа за най-добър отбор в България за втора поредна година с актив от 212 точки. На второ място се класираха състезателите на Атлетик 2002 (Варна) със 134 точки, а трети се наредиха състезателите на „Атлетик Мастърс“ (София) със 125т.

По-голяма част от атлетите ни ще вземат участие в 30-тите юбилейни Балкански игри за ветерани в Корча, Албания. Те ще се проведат в периода 17-19 септември.