Женският тим на „Бъки“ ще спори за бронзовите медали в първенството

buki spartakОтборът на „Бъки“ отпадна от битката за шампионската титла. Габровският тим загуби и втората среща от полуфиналния плейоф срещу състава на „Етър 64“, този път с 24:32. Така с 2:0 победи „болярките” отиват на финал, където ще срещнат лидера след редовния сезон „Свиленград”, който пък елиминира в другия полуфинален плейоф „Сливница”, също с 2:0.

Без контузените Йоана Костова и Емилия Самуилова и с 8 девойки в състава си габровският тим не можа да се противопостави по най-добрия начин на „виолетовите“. Търновки взеха аванс от пет гола през първото полувреме (16:11), а през втората част увеличиха разликата и без проблеми затвориха мача в своя полза.

Мари Томова отново беше най-резултатна за „Бъки“ със 7 попадения. Карина Съменова реализира 4. За „Етър 64“ Олександра Замишляк също завърши със 7 гола, Соня Богданова добави 6, Ирене Иванова - 5.

В двубой за бронзовите медали „Бъки“ ще срещне „Сливница“. И тази серия е до две победи от три срещи. Първата е насрочена за следващата неделя, 18 април, от 16 часа в зала „Орловец“. Вторият мач е в Сливница, а ако се стигне до разменени победи, третата среща отново ще бъде в Габрово на 30-ти април