„Янтра 1919“ излъга „Локо“(Пловдив) с 1:0, страхотен мач на Александър Александров

ALEXANDROVОтборът на „Янтра 1919“ измъкна победа срещу пловдивския „Локомотив 1926“ в среща от 23-я кръг на първенството в Елитната юношеска група U19. Двубоят се игра на стадион „Априлов“ и завърши при резултат 1:0. В герой за домакините се превърна вратарят Александър Александров, който отрази 7-8 удара към вратата си и отчая „железничарите“.

Домакините можеха да поведат още във втората минута на мача, но ударът на капитана Христо Цонев от границата на наказателното поле беше избит от стража на „Локомотив“. След това пловдивчани пренесоха играта изцяло в половината на „Янтра 1919“ и положенията пред вратата на Александър Александров се заредиха, но той беше стабилен и не позволи на гостите да поведат. Пет минути след почивката падна единственото попадение в мача. След центриране от ъглов удар на Делян Дончев, Христо Цонев засече топката с глава и я изпрати под напречната греда за 1:0. В 72-та минута габровският тим можеше да реализира и второ попадение, но техничният удар на Мирослав Пенков от близо беше избит от вратаря на „Локомотив“. В минутите до края „смърфовете“ упражниха натиск, но така и не успяха да стигнат до попадение. Александров беше блестящ и отрази майсторски два далечни изстрела, а в първата минута на даденото от рефера добавено време на срещата играч на гостите пропусна златен шанс да изравни на празна врата.

Това беше шеста победа за „Янтра 1919“ от началото на сезона. С актив от 20 точки отборът остава на 12-та позиция в класирането. „Локомотив 1926“е 11-ти с 28 точки. В 24-я кръг „Янтра 1919“ ще гостува на „Лудогорец“ в Разград. Мачът е на 25-ти април.